Škola na dálku

Škola na dálku

Škola na dálku

V úterý proběh první úspěšný test systému škola na dálku. Škola na dálku vytvoří obousměrný přenos hlasu a videa mezi počítačem u nemocného doma a počítačem umístěným ve školní třídě. Děti, které musely vinou nemoci zůstat doma, se tak mohou zúčastnit vyučování.Předpokladem je, že zdravotní stav dítěte mu umožňuje alespoň pasivně sledovat hlasový a obrazový obsah vyučování na obrazovce počítače.

Relace funguje jako obousměrný audio-video přenos, takže žák může být běžným způsobem učitelem osloven a žák může normálním způsobem odpovídat. Učitel a žák se vzájemně vidí i slyší.

Učitel může vzdáleným účastníkům, kterých může být současně až 8,  promítat pohled videokamery nebo pouze obsah interaktivní tabule.

Technicky systém nevyžaduje žádnou instalaci software, spojení je realizováno prostřednictvím webového prohlížeče. Před zahájením přenosu budete požádáni o souhlas s využitím vaší kamery a mikrofonu. Doporučujeme použití prohlížeče „Chrome“, ale neměli byste mít potíže ani s Firefox, Opera nebo Internet Explorer.

ZDE se můžete do systému „Škola na dálku“ ihned připojit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pro rodiče a jeho autorem je Jan Žilka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.