Zpráva o výstavě fotografií První stovka

_2016-05-30-10h51m55s163V pátek 27. května proběhla v Základní škole Jana Železného Prostějov v „Galerii Béčko“ vernisáž ojedinělé výstavy, která prezentuje 100 fotografií vytvořených žáky prvního stupně. Výstava se jmenuje První stovka. Na realizaci výstavy se podílejí děti třídy 3. B, třídní učitel pan Mgr. Josef Lušovský a další dobrodinci. Výstavu osobně podpořili fotograf David Kolba, náměstkyně primátora města Prostějov Mgr. Ivana Hemerková a ředitel základní školy PaedDr. Jan Krchňavý.

Zpráva o výstavě fotografií

Zpráva o výstavě fotografií

Vezměte nemalou část svého soukromého času, dobrý nápad, dětské nadšení, navrch ještě kousek nefalšovaného úsilí  a skvělý výsledek máte zaručen. Přesně tak se to stalo v pátek odpoledne ve třídě 3.B základní školy Jana Železného Prostějov. Fotografický kroužek, který je jednou z mnoha nástavbových a volnočasových aktivit třídy pod vedením pana učitele Josefa Lušovského, vydal plody své práce. K vidění zde byla rovná stovka velkoformátových fotografií, které pořídily děti této třídy. „Byl za tím můj nápad, že se třemi – čtyřmi dětmi prozkoumáme základy fotografování. Na to se bohužel nebo možná bohudík zájem dětí rozrostl jako sněhová koule a nyní nás je v kroužku asi patnáct. A další děti se nám hlásí. Máme z toho všichni ohromnou radost !“

David Kolba - www.fotodilema.cz

David Kolba

„Děti skutečně mohou vidět svět kolem sebe docela jinak, než dospělí. Často ze zcela odlišné a překvapivé perspektivy. U několika vystavených fotografií je znát, že autor má dobrý cit pro kompozici a že zvolil zajímávý námět. Dobře vytvořená fotografie vás přinutí položit si neodkladnou otázku, připoutá vaší pozornost a nenechá váš pohled uniknout“, prohlásil jeden z patronů výstavy prostějovský fotograf David Kolba. Ve své řeči, kterou doplnil vernisáž, prohlásil, že jej samotného k fotografování přivedla touha zachytit prchavé okamžiky, které prožíval s přáteli na horách a v přírodě u skal.

slanina_bobra_640x480

Slanina bobra

Vystavované fotografie dostaly od svých autorů i názvy. Některé z nich kreativitou jen oplývají, jako například „Slanina bobra“, „Sochy z Minikonočního ostrova“ nebo „Neurony“.

Svojí přítomností vernisáž dětských autorů podpořili dále náměstkyně primátora města Prostějov Mgr. Ivana Hemerková, ředitel základní školy PaedDr. Jan Krchňavý a s nimi přibližně další čtyři desítky zvědavých návštěvníků.

Online verzi výstavy připravujeme na tomto webu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotografický klub a jeho autorem je Jan Žilka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.