Vernisáž První stovka v galerii Béčko

galerie-obrazuNově vzniklá galerie Béčko při Základní škole a mateřské škole Jana Železného Prostějov připomíná, že se blíží zahájení výstavy dětských fotografií s názvem „První stovka“. Zahajujeme již tento pátek.

Podle názvu by se mohlo na první pohled zdát, … …že se jedná o suchou a monotematickou záležitost zaměřenou na zobrazení nějaké bankovky, ale není tomu tak ani zdaleka. Pestrá a ničím neomezená „stovka“ v názvu vernisáže představuje celkový počet vystavovaných velkoformátových fotografií, které mohou alespoň částečně poodhalit zákoutí dětského vnímání světa. Všechny vystavené fotografie vytvořily děti z fotografického kroužku, který vede pan učitel Josef Lušovský.

Fotograf David Kolba

Fotograf David Kolba – patron vernisáže

Vystavené fotografie uvedou svým odborným komentářem samy děti. Účast a patronaci přislíbili nezávisle na sobě dva prostějovští fotografové, kterým se již na poli umělecké a dokumentární fotografie podařilo nesmazatelně zapsat se do paměti široké veřejnosti.

K návštěvě galerie zveme především rodiče a příbuzné dětí třídy 3.B, nicméně dveře galerie, které jsou přístupné bočním vchodu ZŠ, budou otevřeny i veřejnosti. Výstava bude slavnostně zahájena v pátek 27. května 2016 v 17:30 hodin v budově A školy v blízkosti domku na kuří nožce.

MOTTO:
Vzpomeň, jak’s očima dítěte
hleděl na letící ptáky
jak krásné bylo být na světě
s vědomím, že umíš to taky…
noty